Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Bezpieczeństwo maszynowe – przemiennik częstotliwości ATV320 – webinarium Schneider Electric

Bezpieczeństwo maszynowe – przemiennik częstotliwości ATV320 – webinarium Schneider Electric

Opublikowano: 22-10-2019

Obejrzyj zarejestrowany zapis webinarium, które odbyło się 25.10. Dedykowane funkcje bezpieczeństwa w przemienniku częstotliwości ATV320 i nie tylko.

 

OBEJRZYJ WEBINARIUM – Bezpieczeństwo maszynowe – przemiennik częstotliwości ATV320

 

Wprowadzenie dedykowanych funkcji bezpieczeństwa do przemienników częstotliwości zrewolucjonizowało układy sterowania stosowane w bezpieczeństwie maszynowym.  Stosowanie popularnych „falowników” z wbudowanymi funkcjami safety, pozwala nie tylko na wykonanie specyficznych funkcji bezpieczeństwa, ale również na wygenerowanie konkretnych oszczędności.

Przy tworzeniu systemu bezpieczeństwa, falownik może być wykorzystany do realizacji funkcji zatrzymania bezpiecznego różnych kategorii. W wielu przypadkach, stosowanie dodatkowych styczników i przekaźników bezpieczeństwa wcale NIE jest konieczne!

Przyjrzyjmy się bliżej  serii przemienników częstotliwości Altivar 320 Schneider Electric, które posiadają aż 5 wbudowanych funkcji bezpieczeństwa. To sprawia, że są one jednymi z najbardziej zaawansowanych pod względem bezpieczeństwa falowników na rynku.

Poniżej lista wbudowanych funkcji, które nie wymagają zakupu dodatkowych kart ani, w wielu wypadkach stosowania dodatkowych elementów (przekaźnik safety, czujniki itd.):

  • STO – zatrzymanie bezpieczne wyników
  • SS1 – zatrzymanie bezpieczne po zaprogramowanej rampie
  • SLS – zwolnienie do prędkości bezpiecznej
  • SMS – kontrola prędkości maksymalnej
  • GDL – odblokowanie rygla po osiągnieciu zerowej prędkości.

 

 

Zapraszamy również na cały cykl webinaria z automatyką – Schneider Electric:

 

  • 20.12.2019, godz. 10.00 – Jak zwiększyć komfort utrzymania ruchu dzięki aplikacjom w chmurze – na przykładzie EcoStruxure Machine i Secure Advisor. www.transmisjeonline.pl/secureadvisor