- Zawory zwrotne
- Hydrauliczne przełączniki obiegu
- Zawory hamujące i sterujące silnikami
- Regulatory przepływu
- Regulatory ciśnienia
- Zawory logiczne
- Zawory bezpośredniego działania
- Zawory ręczne
- Rozdzielacze i zawory sterowane elektrycznie
- Zawory proporcjonalne
- Cewki do zaworów
- Korpusy do zaworów nabojowych
Hydrauliczne przełączniki obiegu
Hydrauliczne przełączniki obiegu Parker
Przełączniki obiegu umożliwiają wyprowadzenie sygnału wyjściowego wskutek alternatywnej obecności sygnałów w różnych przyłączach wejściowych jest to realizacja funkcji logicznej "LUB" Specjalna konstrukcja zawewnia doskonałą szczelność pomiędzy wyjściami co zabezpiecza przed błędami sygnałów oraz przeciekami i stratami.
Zawory te występują w kilku typoszeregach:
Przełączniki obiegu, zawory kulowe - Częścią roboczą zaworu jest kula, która blokuje jedno z dwóch sąsiadujących wejść, zapewniając drogę od najwyższego sygnał ciśnienia do innej funkcji. Gdy jeden z portów wlotowych jest pod ciśnieniem, kula jest przesterowan na przeciwległy port, blokuje ten wlot i zapewnienie drogi przepływu.
Przełączniki obiegu, zawory tłoczkowe - zasada działania jak w przełącznikach obiegu/sygnału zaworach kuowych. Elementem roboczym jest tłoczek zamiast kuli.
Przełączniki obiegu - do zabudowy w linii - wykonują tą samą funkcję co zawory kulowe i tłoczkowe lecz we własnym korpusie. Umożliwia to montaż bezpośrednio na instalacji.
Przełączniki obiegu typ suwakowy - elementem roboczym jest suwak, taka konstrukcja pozwala na uzyskanie większych przepływów, są to zawory dwu pozycyjne.
Przełączniki obiegu 3/2 typ suwakowy - są przeznaczone do kierowania przepływu w taki sposób, aby umożliwić wyższe ciśnienie sygnały do otwarcia dolnego portu ciśnieniowego i podłączenia go do wspólnego portu wyjściowego. Te sprężynowe zawory centrujące zmieni się, gdy ciśnienie na którymś z końców szpuli przekroczy wartość nastawy sprężyny. Są one zazwyczaj stosowane w obwody gorącego oleju przekładniowego.