Cofnij do: Pneumatyka
 • Tylko dostępne
 •  
  0 zł 36 368 zł
  -

Pompy membranowe pneumatyczne

Pompy membranowe sterowane pneumatycznie Yamada

Pneumatyczna pompa membranowa co to jest?


Pompa membranowa sterowana sprężonym powietrzem, tanie, szybkie, łatwe w montażu rozwiązanie do tłoczenia mediów. Pompy membranowe pneumatyczne to urządzenia pozwalające na przetłaczanie cieczy roboczej z wykorzystaniem napędu na sprężone powietrze. Konstrukcja i zasada działania pompy membranowej jest prosta. Jej głównym elementem jest pneumatyczna membrana, która porusza się dzięki sile sprężonego powietrza. Objętość komory roboczej jest zwiększana i zmniejszana, a automatycznie otwierający się zawór ssawny i tłoczny przepompowuje ciecz. Zobacz pompy membranowe dostępne w naszej ofercie, poznaj ich parametry i zastosowania. Dobierz niezawodne urządzenie dopasowane do warunków pracy.

Widok
Sortuj
Ilość
1
5
Pompa membranowa Yamada NDP-05-FAT
Cena netto: 408,45 EUR 334,93 EUR
Cena brutto: 502,39 EUR 411,96 EUR
Niedostępny
do 3 tygodni
Pompa membranowa Yamada NDP-05-FPT
Cena netto: 361,20 EUR 296,18 EUR
Cena brutto: 444,28 EUR 364,31 EUR
Niedostępny
do 4 tygodni
Promocje
Pompa membranowa Yamada NDP-05-FVT
Cena netto: 586,95 EUR 481,30 EUR
Cena brutto: 721,95 EUR 592,00 EUR
Dostępny (8szt.)
24 h
Pompa membranowa Yamada NDP-05-FST
Cena netto: 636,30 EUR 521,77 EUR
Cena brutto: 782,65 EUR 641,77 EUR
Niedostępny
do 3 tygodni
Pompa membranowa Yamada NDP-15-BPS
Cena netto: 451,39 EUR 370,14 EUR
Cena brutto: 555,21 EUR 455,27 EUR
Niedostępny
do 3 tygodni
Pompa membranowa Yamada NDP-15-BAE
Cena netto: 557,55 EUR 457,19 EUR
Cena brutto: 685,79 EUR 562,35 EUR
Niedostępny
do 3 tygodni
Pompa membranowa Yamada NDP-15-BSS
Cena netto: 1 055,25 EUR 865,31 EUR
Cena brutto: 1 297,96 EUR 1 064,33 EUR
Niedostępny
do 3 tygodni
Pompa membranowa Yamada NDP-15-FPT
Cena netto: 498,75 EUR 408,98 EUR
Cena brutto: 613,46 EUR 503,04 EUR
Niedostępny
do 3 tygodni
Pompa membranowa Yamada NDP-15-FVT
Niedostępny
Na zapytanie
Pompa membranowa Yamada NDP-20-BAN
Cena netto: 647,85 EUR 531,24 EUR
Cena brutto: 796,86 EUR 653,43 EUR
Niedostępny
do 3 tygodni
Pompa membranowa Yamada NDP-20-BPS-PP
Cena netto: 665,70 EUR 545,87 EUR
Cena brutto: 818,81 EUR 671,42 EUR
Niedostępny
do 3 tygodni
Pompa membranowa Yamada NDP-20-BPT-PP
Cena netto: 768,60 EUR 630,25 EUR
Cena brutto: 945,38 EUR 775,21 EUR
Niedostępny
do 3 tygodni
Pompa membranowa Yamada NDP-20-BSTU
Cena netto: 1 683,15 EUR 1 380,18 EUR
Cena brutto: 2 070,27 EUR 1 697,62 EUR
Niedostępny
do 3 tygodni
Pompa membranowa Yamada NDP-25-BAN
Cena netto: 807,45 EUR 662,11 EUR
Cena brutto: 993,16 EUR 814,39 EUR
Niedostępny
do 3 tygodni
Pompa membranowa Yamada NDP-25-BPT-PP
Cena netto: 1 002,75 EUR 822,26 EUR
Cena brutto: 1 233,38 EUR 1 011,37 EUR
Niedostępny
do 3 tygodni
Pompa membranowa Yamada NDP-25-BST
Cena netto: 1 921,50 EUR 1 575,63 EUR
Cena brutto: 2 363,45 EUR 1 938,03 EUR
Niedostępny
do 3 tygodni
Widok
Sortuj
Ilość
1
5


Pompa membranowa Yamada - zasada działania

rozpoczyna pracę pod wpływem powietrza dostarczanego pod ciśnieniem 1-7 bar (1-5 bar dla pomp z tworzywa). Sprężone powietrze przepływa przez mechanizm zaworowy do lewej lub prawej komory powietrznej. Pod koniec suwu zawór powietrzny zostaje przesterowany i cały proces odbywa się w odwrotnym kierunku. Jeżeli otwór wylotowy płynu w pompie jest zamknięty, pompa przestanie działać, gdyż ciśnienie powietrza i płynu zostanie wyrównane. Membrana będzie poddawana zrównoważonemu ciśnieniu płynu i powietrza z obu stron, co wpływa na przedłużenie jej żywotności. Obydwie komory powietrzne są oddzielone od komór z płynem elastycznymi membranami, połączonymi ze sobą łącznikiem centralnym. Gdy zawór powietrzny znajduje się w pozycji, w której sprężone powietrze przepływa do prawej komory, powietrze z lewej komory jest wyrzucane przez tłumik wydechowy. Ciśnienie powietrza powoduje przemieszczenie się łącznika centralnego w prawo, a to wpływa na zmniejszenie pojemności komory zawierającej płyn, który zostaje wypchnięty przez zawór do górnego przewodu rurowego. Ciśnienie płynu zamyka zawór wlotowy prawej komory. W tym samym czasie zwiększa się objętość lewej mokrej komory, co generuje podciśnienie, otwierające dolny zawór i zasysające płyn do lewej komory.

Podstawowe parametry techniczne:

Wydajność: od 10 do 800 l/min
Wielkość przyłącza: od 1/4″ do 3″
Rodzaj przyłącza:             gwintowane, kołnierzowe
Wysokość ssania: do 5,8 m
Materiał korpusu: Aluminium, polipropylen, kynar, żeliwo, SS316
Materiał membran: PTFE, EPDM, Buna, Hytrel, Santopren, Flouroelastomer Viton
Temperatura medium: do 120 °C
Ciśnienie zasilania: 1,4 – 7 bar
Maksymalna wielkość tłoczonego ciała stałego:               do 10 mm

 

Wydłużony czas przydatności membrany:

Ciśnienie rozkłada się na całej powierzchni membrany i dlatego wewnętrzne naprężenia rozciągające są niewielkie, w porównaniu z występującymi w membranach pomp napędzanych mechanicznie. Pojawienie się nowych membran o długim okresie przydatności, zbudowanych z kilku warstw PTFE (folia PTFE z materiałem nośnym EPDM) pozwoliło na jednoczesne poprawienie trzech parametrów eksploatacyjnych, w rezultacie gwarantując: - niezwykle długą żywotność membran - stały poziom dyfuzyjności - lepszą przewodność (aby zapobiec wyładowaniom statycznym).

Nieograniczona możliwość stosowania do transportu dowolnych płynów Praktycznie każdy płyn może zostać przepompowany, poczynając od czystej wody, przez płyny o niskiej temperaturze wrzenia, po płyny o dużym zagęszczeniu i chemiczne środki żrące. Zawory są w stanie znieść płyny zanieczyszczone nawet ciałami stałymi, bez wpływu na zdolność ssącą pompy. Nieduża prędkość przepływu i spokojna praca pompy ułatwia pompowanie, również środków o właściwościach ściernych i erodujących. 

Bezpieczny napęd powietrzny (ATEX): 

Sprężone powietrze jest najbardziej odpowiednim nośnikiem energii w środowisku, w którym istnieje potencjalne zagrożenie wybuchem. Napęd pneumatyczny jest w pełni iskrobezpieczny, a w razie konieczności zapobiegania powstawaniu wyładowań statycznych dostępna jest przewodząca obudowa metalowa lub PVDF, wzbogacona w grafit.

 

Dobór pneumatycznej pompy membranowej w kilku prostych krokach

Proces doboru pneumatycznej pompy membranowej nie jest trudny, należy zwrócić uwagę na kilka spektów technicznych.

Medium - przy doborze jednym z pierwszych kroków jest zdefiniowanie medium/cieczy jaką pneumatyczna pompa membranowa ma tłoczyć. Na tej podstawie określimy agresywność bądz neutralność cieczy co pozwoli dobrać odpowiednie materiały z jakich maja być wykonane poszczególne komponenmy takie jak membrany, kule, zawory oraz korpus. Szeroki zakres dostępnych materiałów jak PP, PTFE, kynar, stal nierdzewna, żeliwo i inne pozwoli dobrać odpowiedni materiał do aplikacji.

Gestości i lepkość - odpowiednio zdefiniowane medium/ciecz pozwoli uzyskać informację o tych parametrach. Ma to ogromny wpływ na żywotność pompy membranowej i jej komponentów oraz definiuje czy pneumatyczna pompa wogóle nadaje się to wskazanej aplikacj.

Wydajność -  wpływa na dobór odpowiedniej wielkosci pompy membranowej i odpowiedniego do naszej aplikacji modelu

Jak dobrać pneumatyczną pompę membranową

Praca pod zalaniem czy na sucho - jest to sytuacja, w której po stronie ssącej, medium dostaje się do pompy swobodnie zgodnie z prawem grawitacji, bądz pompa jes cżeciowo zanurzona w cieczy roboczej lub pompa pneumatyczna musi zassać medium z pewnej głębośći. Te dwie informacje determinują rozmiar pompy membranowej 

Wysokość podnoszenia po stronie tłocznej - kluczowy parametr determinujący wielkość pompy, niewłaściwe dobrany rozmiar pompy membranowej nie będzie wstanie tłoczyć medium na odpowiednią wysokość, pod odpowiednim ciśnieniem 

Średnice rur - należy przeanalizować średnice ruru ssącej i tłocznej , jej długość, wysokość  i głębokość - to wszystko ma wpływ na dławienie, wydajność i żywotność pompy

Korzyści ze stosowania pneumatycznych pomp membranowych:

  • Bezpieczeństwo (ATEX) - Sprężone powietrze jest najbardziej odpowiednim nośnikiem energii w środowisku, w którym istnieje potencjalne zagrożenie wybuchem. Napęd pneumatyczny jest w pełni iskrobezpieczny, a w razie konieczności zapobiegania powstawaniu wyładowań statycznych dostępna jest przewodząca obudowa metalowa lub PVDF, wzbogacona w grafit.
  • Prosta i bezpieczna kontrola przepływu - Stałą możliwość zmiany przepływu osiąga się bądź przez otwieranie lub zamykanie zaworu regulującego natężenie przepływu, albo przez zwiększanie lub zmniejszanie ilości dostarczanego powietrza
  • Nieograniczona możliwość stosowania do transportu dowolnych płynów  Praktycznie każdy płyn może zostać przepompowany, poczynając od czystej wody, przez płyny o niskiej temperaturze wrzenia, po płyny o dużym zagęszczeniu i chemiczne środki żrące. Zawory są w stanie znieść płyny zanieczyszczone nawet ciałami stałymi, bez wpływu na zdolność ssącą pompy. Nieduża prędkość przepływu i spokojna praca pompy ułatwia pompowanie, również środków o właściwościach ściernych i erodujących.
  • Rozruch „na sucho“ i samozasysanie - Samozasysanie przy rozruchu „na sucho“ jest możliwe dla czystej wody z głębokości nie większej niż 5 m. Zdolność do pracy na sucho umożliwia stosowanie pomp w instalacjach, w których płyn dostarczany jest z przerwami. Gdy skończy się dopływ płynu, pompa może wciąż kontynuować swoją pracę, nie narażając się na uszkodzenia, czy to z powodu przegrzania, czy z powodu tarcia, aż do momentu, gdy płyn będzie znowu dostępny

 

Dodatkowe zalety pomp membranowych:

 • Zwarta i sztywna budowa
 • Solidna i trwała konstrukcja
 • Bezpieczna obsługa (krótki czas napraw serwisowych)
 • Dystrybutor powietrza (air motor) bezsmarowy
 • Kompletna oferta rozmiarów pomp i ich wykonań
 • Możliwość wykonań specjalnych (OEM)
 • Doskonałe technicznie i proste w obsłudze 


Zarządzaj plikami cookie

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej