Szybkozłącza, Szybkozłączki Hydrauliczne, Pneumatyczne, Skręcane

Szybkozłącza, szybkozłącze do spręzonego powietrza, gazów obojętnych, wody i innych mediów płynnych Parker Legris, Rectus, Tema.

Szybkozłącza są bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Dostępne w tej kategorii produkty marki Parker są niezawodne, a spora liczba obecnych w ofercie wariantów daje Ci możliwość idealnego dopasowania złączki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat asortymentu, sprawdzenia naszych produktów, a także do dokonania zakupu.

Jak zbudowane są szybkozłącza pneumatyczne?

Szybkozłącza pneumatyczne Parker Legris, Rectus, Tema składają się z części żeńskiej (szybkozłącze) oraz męskiej (nypel/kruciec). Dzięki temu dają możliwość szybkiego przyłączania i rozłączania przewodów, narzędzi pneumatycznych, a także innych przenośnych urządzeń do zasilania lub od zasilania.Nasze szybkozłącza Parker Legris, Rectus, Tema cechują się różnymi profilami zdefiniowanymi według norm, które są stosowane w przemyśle. Wymienić warto profil:

  • europejski,
  • międzynarodowy,
  • niemiecki,
  • brytyjski,
  • skandynawski,
  • japoński.

Niektóre złącza są wyposażone w specjalną tuleję, która daje możliwość wpięcia oraz wypięcia części męskiej z żeńskiej za pomocą jednej ręki. W szybkozłączach Premium została bowiem zredukowana siła potrzebna do wykonania tych czynności.

Jaki zastosowanie mają szybkozłączki?

Szybkozłączki  (części żeńskie) są najczęściej wykorzystywane na odejściach instalacji sprężonego powietrza dzięki wbudowanemu zaworowi kierunkowemu. Pozwala to zabezpieczyć swobodny wypływ powietrza z instalacji pneumatycznej. Nypel/kruciec (część męska) jest natomiast montowany w przenośnym urządzeniu, najczęściej narzędziu. 

Wyróżnić można cztery główne typy produktów:

  • KA — jednostronnie odcinające (zawór zwrotny jest wbudowany w części żeńskiej),
  • KB — obustronne odcinające (zawory są wbudowane w obu częściach),
  • KL — suchoodcinające (zawory są wbudowane w obu częściach plus dodatkowe zabezpieczenie przed wypływem mediów z obu części),
  • KE — bezpieczne i samoodpowietrzające (zabezpieczające przed przypadkowym wypięciem, a także zabezpieczające operatora przed ewentualnym uszkodzeniem przy wypinaniu).

Dlaczego warto kupować u nas szybkozłącza?

Szybkozłączka do powietrza z naszego asortymentu to za każdym razem produkt sygnowany logiem uznanego w branży producenta. Marka Parker gwarantuje bowiem niezawodność. Naszą firmę wyróżnia także bogata oferta. W związku z tym, jeśli interesują Cię szybkozłączki ciśnieniowe, możesz starannie dobrać odpowiedni produkt. Warto postawić na nas także ze względu na to, że jesteśmy branżowymi ekspertami. Gdybyś miał jakiekolwiek pytania dotyczące asortymentu, skonsultuj się z nami. Udzielimy Ci szczegółowych informacji, a także podzielimy się ekspercką wiedzą dotyczącą zastosowania dostępnych produktów. Serdecznie zapraszamy zarówno do kontaktu, jak i do składania zamówień w naszym sklepie internetowym.

Szybkozłącza PREMIUM

Widok
Sortuj
Ilość
1
187
Widok
Sortuj
Ilość
1
187
W celu świadczenia wysokiej jakości danych zbieramy „ciasteczka”. Zaznacz przycisk “Akceptuję” lub dowiedz się więcej Polityka Prywatności – Pliki Cookies, znajduje się TUTAJAkceptuję